Judo Železo Hranice Logo
Judo O nás Tréninky Trenéři Tábory Kontakt

O NÁS

MARTIN BEZDĚK

Martin Bezděk se řadí mezi seniorské reprezentanty ČR. Ačkoli nyní trénuje v Praze, jeho první větší úspěchy sahají právě do dob, kdy každý den trénoval pod Judo Železo Hranice. Dařit se Martinovi začalo již v dorostu v roce 2018, kdy byl dokonce number 1 v celosvětovém ranking listu, téhož roku se zúčastnil olympiády mládeže v Argentině (YOG), kde získal dvě stříbrné medaile. Nyní startuje v kategorii -100kg po boku Lukáše Krpálka. Přesun do kategorie -100kg Martinovi sedl, kdy získal 7. místo na Grand Slam Tbilisi, zúčastnil se Mistrovství Světa v Doha a dovezl několik medailí z evropských pohárů. Jeho snem je se dostat na olympiádu v Los Angeles v roce 2028.

JULIE ŠVECOVÁ

Julie Švecová je hranická judistka, které se jako první v České republice podařilo na mistrovství světa neslyšících v Paříži vybojovat titul mistryně světa. O dva roky později předvedla svou úžasnou formu i na mistrovství Evropy v Sofii, kde po neuvěřitelném patnáctiminutovém finále vybojovala titul vicemistryně Evropy. Na tento úspěch navázala i zlatou medailí, kterou přivezla z evropských her Masters, které se konaly ve Finsku. Julie je také velmi úspěšná ve vzpírání, kde vede i svůj vlastní kroužek.

EXTRALIGOVÝ TÝM

Extraligový tým Judo Železo Hranice má již dlouhou tradici. Poprvé jsme se objevili mezi judistickou týmovou elitou před 15 lety. Poté tým bojoval v 1. lize a nyní se od roku 2021 snažíme prorazit v nejvyšší české soutěži. Po změně pravidel ohledně účasti zahraničních závodníků se vesměs celý extraligový tým skládá pouze z domácích závodníků, kteří celoročně startují pod hlavičkou Judo Železo Hranice.

MLÁDEŽNICKÉ KATEGORIE

Mládežnická základna je tvořena sportovci a sportovkyněmi v kategoriích od benjamínků, mladších a straších žáků, dorostu až po juniory. Se sportovci jezdíme na turnaje po celé ČR, kdy vrcholem sezony je mistrovství České republiky. Naše touha po výzvách nekončí na hranicích naší země, a proto se každoročně zúčastňujeme mezinárodních turnajů v zemích jako Polsko, Rakousko, Německo, Itálie, Slovinsko, Slovensko, Maďarsko, Řecko a dokonce i Anglie. Pro naše judisty i judistky pořádáme oddílové turnaje, judovíkendy a judo tábory, kde dbáme na všeobecný pohybový rozvoj. Děti si také každý rok mohou zvýšit svou technickou úroveň v judu a získat vyšší pásek.